Klasická relaxační masáž

Jde o velice jemnou masážní techniku, která i přes svojí jemnost plnohodnotně uvolňuje a regeneruje namožené svaly šíje, zad, horních a dolních končetin. Na tuto masáž společně vybereme pro vás nejvhodnější kombinaci přírodních éterických olejů od firmy Karel Hadek, dle vašich momentálních potřeb a přání. Tyto rostlinné silice blahodárně působí na organismus jako celek, nastolují v těle rovnováhu a samo ozdravné účinky. Tato masáž zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu, odstraňuje únavu a velice pozitivně ovlivňuje psychiku. Při masáži jste doprovázeni relaxační hudbou. Pro navození ještě příjemnější atmosféry je olejíček s vonnou silicí vložen do aroma lampy. Tato léčivá esence tak provoní celý prostor a bude pozitivně působit na uvolnění vašeho těla a navození větší psychické pohody.


Příklad účinků éterických olejů:


Levandulový olej působí antisepticky, regeneruje buňky pokožky, uklidňuje nervové napětí, antidepresivum, působí proti nespavosti. Má blahodárné účinky při bolestech hlavy a proti migréně. Vhodný na citlivou pokožku, zmírňuje svalové napětí.


Borovicový olej má hojivé a desinfekční, bolest tišící účinky. Pokožku povzbuzuje a prokrvuje. Celkově harmonizuje a zklidňuje organismus, anti-alergen. Podporuje lymfatický systém a napomáhá dýchacímu systému (zpříjemňuje dýchání, uvolňuje nosní dutiny).


Šalvějový olej omezuje pocení, pomáhá při tělesném a duševním oslabení. Napomáhá odbourávání podkožních tuků a odstraňovat otoky. Je vhodný pro všechny typy pleti. Vhodný při nachlazení. 


Citrónová tráva má antibakteriální, osvěžující a zklidňující účinky, posiluje organismus, pomáhá tišit bolest hlavy. Zmírňuje svalovou únavu po fyzickém výkonu.


Ylang-Ylang harmonizuje, zlepšuje náladu a je vhodný při nespavosti. Snižuje krevní tlak, pomáhá uvolňovat svalové a nervové napětí, utišuje bolesti. Používá se zejména na mastnou, zralou a citlivou pleť, má hojivé a osvěžující účinky.


Čajovník, Tymián a další ....


Pozitivní účinky masáže:


- Uvolňuje napjaté svalstvo a napomáhá k regeneraci organismu.

- Udržuje člověka v dobré tělesné a psychické kondici, pozitivně ovlivňuje nervový systém.

- Je vhodná na chronické svalové bolesti zad, šíje, dolních a horních končetin.

- Na rekonvalescenci po tělesném vyčerpání.

- Zlepšuje krevní oběh a urychluje látkovou výměnu.

- Přispívá k vyplavení toxických látek z těla ven.

- Na pooperační a poúrazovou ztuhlost.

- Zpomaluje vznik vrásek a navrací kůži elasticitu.


Kontraindikace (kdy masáž není vhodná):


- Ihned po jídle, je dobré počkat alespoň 1 - 2 hodiny.

- Ihned po nadměrné fyzické zátěži, lépe odložit na druhý den. 

- Jakákoliv nádorová onemocnění.

- Záněty svalů a kloubů.

- Při intoxikaci organismu (alkoholem, omamné látky).

- Infekční, virové, či horečnaté onemocnění.

- Nemasírují se místa, kde se vyskytují křečové žíly, mateřská znaménka.

- Kožní infekční choroby, plísně, záněty, vyrážky, vřídky.

- Při znečištění kůže.

- Poruchy krvácivosti.

- První trimestr těhotenství.

- Celková masáž není vhodná u kardiovaskulárního onemocnění, při léčbě nízkého a vysokého krevního tlaku, cukrovce a epilepsii. Při těchto onemocněních je vhodné po konzultaci s lékařem rozdělit celkovou masáž alespoň do dvou částí.


Doporučení po masáži: 


- Po každé masáži se doporučuje více pít neochucenou, neperlivou vodu, aby tělo mohlo lépe     odstranit uvolňující se toxické látky.

- Záda je potřeba mít v teple, aby nedošlo k prochladnutí uvolněného svalstva.

- Nevystavovat se nadměrné fyzické zátěži.

- Důležité je dopřát tělu klid a čas na regeneraci.

- UPOZORNĚNÍ: 

Každá masáž přispívá k detoxikace organismu a tedy k vylučování toxických látek z těla ven. Může proto dojít k mírnému zhoršení fyzického, či psychického stavu. To je v pořádku, tělo se čistí. Veškeré potíže by měly v další dny zcela odeznít a nastolit v těle lepší zdravotní stav, než tomu bylo před masáží. 

- Částečnou masáž si můžete dopřávat každý den a celková masáž se doporučuje v intenzitě dvakrát až třikrát týdně.


Časy a cena masáže:

- 1 hod                 950,- Kč

- 1,5 hod       1.400,- Kč

- 2 hod           1.900,- Kč

               - 2,5 hod      2.400,- Kč


V případě jakýchkoliv zdravotních problémů je vhodné poradit se s vašim ošetřujícím lékařem, zda je pro vás masáž vhodná.