Kolibové Balanční Technika Energetická KBT-E

Tato technika dostává celé tělo do klidu a harmonie. Srovnává jak tělesné, duševní i energetické bloky mnohdy nahromaděné již z dětství.  Když jste unavení, nervozní, naděláte za den mnoho chyb. Zato když jste v pohodě, řešíte i složité situace v klidu a nic Vás nerozhází. To je účel této jednoduché, ale účinné techniky. Dostat tělo do klidu a harmonie. Je to jemná hladící technika pracující s mužskou a ženskou energií Jin a Jang.

Máme dvě dráhy komplementárních - vzájemně se doplňujících protikladů. Jako např. JIN-JANG, světlo-tma, muž-žena, horko-chlad,... Vždy jsou dva protipóly, a tyto dráhy by proto měly být vyrovnány. Není dobře, když někdo je moc JIN (bílý, dobrý, ženský,...), nebo moc JANG (černý, špatný, mužský,...). Je to jako v manželství, pokud je manžel s manželkou v souladu, rodina funguje v pořádku. Dráhy Jin a Jang chápali již východní filozofové jako stav vzájemné rovnováhy, neustále se proměňující a udržující harmonii. Pokud někde něco schází, musí se to doplnit, a to někde musí ubýt, aby se udržela v těle rovnováha. Rovnováha udržuje zdraví v těle, urychluje léčbu nemocí. KBT-Energetická se stará o tyto vybočené dráhy a vrací je zpět do harmonice a klidu. Všeho by mělo být akorát, při této technice se tyto dráhy upravují, uvolňují, dráhy jin-jang, ženská-mužská se energeticky doplňují a dorovnávají. Při uvolnění a doplnění drah se z těla postupně samy uvolňují různé bloky, a vrací v těle rovnováhu.

Jde o velice příjemnou, jemnou masáž, kde se pracuje s vyrovnáním energie v meridiánových drahách, s harmonizací čakrového systému, s uvolněním nahromaděných bloků. Tato masáž trvá cca hodinu a působí se na šíji a záda, pocitově se však zdá být masáž mnohem delší. Můžete při ní cítit po těle teplo, brnění, budou se připomínat různé bloky, které vždy přijdou a odejdou skrze uvědomění. Na závěr se na tělo přikládají nahřáté lávové kameny, případně jsou kolem těla rozmístěny i drahé kameny. Na závěr spočinete na lůžku jen sami se sebou a necháváte ve vlastním klidu doznít účinky masáže. Po masáži je vhodné setrvat ještě nějakou chvíli sám/sama ve svém vnitřním klidu. Jít do přírody, domů odpočívat, v nejlepším případě ulehnout a spát. Tato technika s Vámi bude pracovat ještě několik dní po masáži.

Pro inspiraci přikládám záznam rozhovoru s autorkou Kolibových balančních technik, s paní Dagmar Kolibovou: