Tlaková (reflexní) masáž

Pro nastartování léčivých procesů v organismu. Působí se na reflexní body na těle, zejména na chodidlech (pracuji s reflexními body na celém těle). Bolestivá místa většinou představují zablokované, nezpracované emoce. Jde o vzájemnou spolupráci. Při masáži vám pomáhám uvolňovat nejen fyzické, ale i emoční napětí v těle. Dysfunkce orgánů jsou přímo úměrné bolestem v odpovídajících reflexních ploškách. Po celou dobu vědomě pracuji s vaši energií.

Masáž dle potřeby doplňuji o cviky dle Dietera Dorna.


Pozitivní účinky masáže:

- Přispívá k odstranění migrény.
- Na bolesti hlavy, zablokovanou krční páteř.
- Na bolesti beder a kyčlí.

- Napomáhá k odstranění únavy a dočerpání energie.

- Zlepšuje poruchy spánku.

- Na gynekologické potíže.

- Je vynikající nejen jako prevence, ale také jako pomoc při akutních chronických    onemocněních, jako jsou časté rýmy, alergie, zažívací potíže, atd. 
- Tlaková (reflexní) masáž působí na reflexní plošky na těle, harmonizuje činnost    orgánů a odvádí škodlivé látky z těla ven.


Kontraindikace (kdy masáž není vhodná):

- Nesmí se použít při transplantaci orgánu. Svým působením by mohla aktivovat imunitní reakce organismu, které by zkomplikovaly přijetí transplantovaného orgánu.
- Ihned po jídle, je dobré počkat alespoň 1 - 2 hodiny
- Jakákoliv nádorová onemocnění.
- Záněty svalů a kloubů.
- Při intoxikaci organismu (alkoholem, omamné látky).
- Infekční, virové, či horečnaté onemocnění.
- Kožní infekční choroby, plísně, záněty, vyrážky, vřídky.
- Poruchy krvácivosti.
- První trimestr těhotenství.
- Celková masáž není vhodná u kardiovaskulárního onemocnění, při léčbě nízkého a vysokého krevního tlaku, cukrovce a epilepsii. Při těchto onemocněních je vhodné po konzultaci s lékařem rozdělit celkovou masáž alespoň do dvou částí.


Doporučení po masáži:

- Po každé masáži se doporučuje více pít neochucenou, neperlivou vodu, aby tělo mohlo   lépe odstranit uvolňující se toxické látky.
- Záda je potřeba mít v teple, aby nedošlo k prochladnutí uvolněného svalstva.- 
- Nevystavovat se nadměrné fyzické zátěži.
- Důležité je dopřát tělu klid a čas na regeneraci.
- UPOZORNĚNÍ:
Každá masáž přispívá k detoxikace organismu a tedy k vylučování toxických látek z těla ven. Může proto dojít k mírnému zhoršení fyzického, či psychického stavu. To je v pořádku, tělo se čistí. Veškeré potíže by měly v další dny zcela odeznít a nastolit v těle lepší zdravotní stav, než tomu bylo před masáží. 


Časy a cena masáže:

-  1,5 hod        1.400,-

- 2 hod            1.900,-


Rozhovor s Beátou a Juliusem Patakyovi o reflexní terapii. 


V případě jakýchkoliv zdravotních problémů je vhodné poradit se s vašim ošetřujícím lékařem, zda je pro vás masáž vhodná.